czwartek, 12 stycznia 2017

Kask – dlaczego trzeba stosować

Kask ochronny to jeden z ważniejszych środków, zapewniających bezpieczeństwo pracownikom. Kaski należy nosić zawsze wtedy, kiedy pracujemy w miejscach, w których może coś z góry na nas spaść. Są to zarówno place budowy, kopalnie, a także różnego rodzaju fabryki i hale produkcyjne. Jeżeli czujesz pokusę, aby nie zakładać kasku, przeczytaj czym może to grozić. Surowe konsekwencje takiej lekkomyślności opisują szkolenia BHP Opole.Wielokrotnie spotykaliśmy się z wypadkami, do których nie musiałoby dojść, jeżeli pracownik posiadałby założony na głowę kask. Niestety, z powodu jego nieobecności, powodowane były różnego rodzaju obrażenia wewnętrzne i zewnętrzne, które wielokrotnie kończyły się długoterminowym pobytem w szpitalu. Odpowiadając na pytanie, jak może nas zabezpieczyć kask, wyjaśniamy.

Specjalna budowa kasku została zaprojektowana w taki sposób, aby opinać całą głowę i tłumić uderzenia, wywołane spadającym kamieniem, cegłą lub innym twardym i ciężkim przedmiotem. Należy przy tym pamiętać, by wykorzystywać wyłącznie homologowane i atestowane kaski, które zostały dopuszczone do użytku na budowach. Jak podkreślają Usługi BHP Opole, tylko one mogą nam zapewnić oczekiwany poziom bezpieczeństwa, gdyż są wykonywane ze specjalnie wzmacnianych tworzyw, a ich konstrukcja obejmuje skomplikowany system mocowań.


Jakie kaski najlepiej kupować? Kask aby spełniał swoje zadanie, powinien być dopasowany do wielkości głowy, tak aby spoczywać na nim pewnie i solidnie oraz nie przemieszczać się, kiedy pracownik pracuje, wykonując różnego rodzaju czynności. Angażując usługi BHP w Opolu, możesz mieć pewność, że otrzymasz profesjonalną pomoc i doradztwo, dzięki której będziesz mógł wybrać najlepiej pasujące kaski do twoich pracowników.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz